Alzheimer hastalığı demansın en sık görülen tipidir. Genelde hafif hafıza kaybıyla başlayan ve ilerleyen bir seyir izler. Hastalığın başında anahtarlarını kaybeden ya da kapıyı kapatmayı unutan yakınlarınız zararsız olarak görülebilir. Ancak, hastalık orta ve son aşamalara doğru ilerledikçe hafıza kaybı daha kötüleşir ve tehlikeli durumlara yol açabilir.

Sık görülen durumlar  arasında; ocağı açık unutmak, her zaman gezilen yerlerde kaybolmak, temel ilaçları almayı ya da yemek yemeyi unutmak sayılabilir. Sonraki aşamalarda ise; ajitasyon, halüsinasyonlar, ani patlamalar, şüphe ve saldırganlık gelişir.

Yedi gün yirmi dört saat hemşirelik ve bakım hizmetlerinin verildiği  Buket Yaşlı Bakım Merkezi yakınınızın tüm sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için ideal bir merkez olacaktır. Sahibinin doktor olmasının verdiği tüm avantajlar ile çalışan Alzheimer hastalığı konusunda uzman ekibimiz, her bir misafirimizin bakım sürecini kendisine özel olacak şekilde düzenlenmektedir. Uzman ekibimiz hastalarımızın:

  • Sosyalleşmelerini teşvik ederek kendilerini iyi hissetmesine yardımcı olur.
  • Her türlü kişisel ihtiyaçlarını karşılamaya yardım eder; temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanlar için yine bireysel olarak bakım hizmeti verir.
  • Güvenli bir ortamda, huzurla vakit geçirmelerini sağlar.
  • Geçirdikleri seyre göre bakım yöntemleri ve ilaçlarını günceller.

Alzheimer hastalarının yaşadıkları çevreyi benimsemesi ve olumlu bir şekilde görmesi önemlidir. Çünkü bu daha az kaygı ve strese neden olan mutlu bir ruh hali yaratır. Buket Yaşlı Bakım Merkezi olarak amacımız sevdiklerinizin güvenli ve rahat bir şekilde yaşamalarına yardımcı olacak bu ortamı sağlamaktır.