palyatif_bakim_hizmeti

Palyatif bakım ünitemizde, yaşadıkları hastalıklar nedeni ile tam olarak iyileşemeyen ya da yaşam sonunda desteğe ihtiyacı olan hastalara hizmet vermekteyiz. Bu hizmeti verirken ana amacımız, hastanın acısını minimuma indirirken yaşam kalitesini arttırmaktır.

‘Destekleyici bakım’ olarak da adlandırılan palyatif bakım hizmetinin içeriğinde “ Mevcut durumda yapılabilecek bir şey yok.” şeklinde tabir edilen hastaların çektikleri acı, ağrı ve diğer sıkıntılarının giderilmesi amacıyla hareket edilir. Palyatif bakım tedavinin iyileştirmeyi başaramadığı hastalar için, hastanın yaşam kalitesini arttırmak için uygulanmaktadır.

Palyatif bakım sürecinde hasta ile birlikte ailesinin de yaşam kalitesini arttırmak hedeflenir. Kişinin hastalığına ve durumuna uygun verilen özel bakım sürekli kontrol ile desteklenirken aynı zamanda hasta yakınları da durum konusunda bilgilendirilir ve psikolojik olarak desteklenir. Kurum sahibimizin doktor olmasının verdiği tecrübe ve deneyimler ile oluşturulan ekibimiz hem hastanın hem de yakınlarının yaşam kalitesini arttırmayı hedeflemektedir.

Kişiye özel sunduğumuz palyatif bakım hizmetlerinin içinde temel olarak şu hizmetleri vermekteyiz:

  • Hastaların ağrılarının minimuma indirilmesi,
  • Öz bakım ihtiyaçlarının karşılanması, ( yemek, banyo, tuvalet gibi temel ihtiyaçlar)
  • Psikolojik destek verilmesi,
  • Fizyoterapi hizmeti verilmesi,
  • Uyku alışkanlıklarının düzenlenmesi,
  • Beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi.

Palyatif Bakım Ünitemiz ihtiyaç duyulduğu sürece hizmet vermekle birlikte kısa süreli olarak da kullanılabilmektedir. 7/24 bakım hizmeti verilen şubelerimizde ani tıbbi sorunlar karşısında hemen önlem alınarak bakım süreci daha etkili şekilde yürütülmektedir.