• Huzurevi ve bakımevi arasındaki farklar nedir?

Her iki kurum da temel olarak belli bir yaş üstünde olan ya da sağlık sorunları bulunan bireylerin konaklamaları, tedavilerinin yapılması ve kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Huzurevi ve bakımevi arasındaki temel fark ise burada konaklayacak kişilerin sağlık durumları olmaktadır. Huzurevi sakinleri, genellikle yaşları dolayısıyla ve yalnız yaşamak istemedikleri için kolayca sosyalleşebilecekleri bu tür kurumları tercih etmektedir. Bakımevi ise huzurevi hizmetleri temel olmak üzere sağlık sorunu olan ya da sürekli bakım desteğine ihtiyacı olan kişiler tarafından talep görmektedir.

Buket Yaşlı Bakım Merkezi, huzurevi ve bakımevi hizmetlerini 7/24 prensibiyle tek çatı altında sunar. Konuklarının değişen ihtiyaçları ve sağlık durumları doğrultusunda verdiği hizmetlerin yelpazesini sürekli olarak revize eder.

 • Yakınlarınızın huzurevi ya da bakımevi ihtiyacı olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Tercih yapmadan önce yanıtını bulmanız gereken bazı sorular var:

 • Tek başına hareket etmede güçlük çekiyor mu?Tuvalet, banyo gibi özel ihtiyaçları için destek gerekiyor mu?
 • 7/24 bakım altında bulunması gerekiyor mu?
 • Tek başına yemek yapabiliyor ya da yemek yiyebiliyor mu?
 • İlaçlarını düzenli bir şekilde alabiliyor ve tedavisine bağlı kalabiliyor mu?
 • Sürekli tıbbi müdahaleye ya da gözetime gerek duyulan bir hastalığı var mı?

Bu soruların sayısı artabileceği gibi verilmek istenen karar için yeterli belirleyicilikte olmaktadır. Yakınınızın tespit edilmiş bir sağlık problemi yoksa ve destek ihtiyacı olmadan hayatını idame ettirebiliyorsa huzurevi seçeneği kendisi için uygun olacaktır. Sürekli tedavi takibi, hareket kısıtı, hafıza kaybı gibi diğer tüm durumlar için  bakımevi hizmeti tercih edilmelidir.

Buket Yaşlı Bakım Merkezi olarak, her iki ihtiyaca da çözüm ve destek imkanı sunmaktayız. Herkes ani sağlık problemi yaşayabilir ama bazı hastalıkların görülme oranı yaşla bağlantılı olarak artış gösterir. Bu nedenle yakınlarınız için 7/24 sağlık ve bakım hizmeti veren kurumların tercih edilmesi acil durumlar için kurtarıcı olacaktır.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nde yapılacak ziyaretler için belirli gün ya da saat uygulaması var mı?

Kurumlarımıza ziyaret için gün ve saat sınırlaması yoktur. Önceliğimiz konuklarımızın uygunluk durumu olmak üzere istediğiniz zaman ziyaret yapabilirsiniz. Buket Yaşlı Bakım Merkezi olarak misafirlerimizin kendilerini yalnız ve terkedilmiş hissetmemeleri için öncelikle aile ve yakınlar tarafından düzenli olarak yapılan ziyaretleri teşvik ediyoruz.  Özellikle dışarı çıkma olanağı olmayan misafirlerimizin sosyalleşmelerine ve değişik yüzlerle karşılaşmalarına olanak sağlamak için kurumlarımıza yapılan toplu ziyaretleri ve bu ziyaretlerde yapılan etkinlikleri destekliyoruz.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi konaklamalarında ay sonunda ekstra ücret çıkıyor mu?

Kurum içinde yapılan tüm hizmetler aylık ücrete dahildir. (tahlil ve fizyoterapi hizmetleri de dahil olmak üzere) Bu hizmetlerin dışında, kurum dışında yapılan harcamalar yakınlar ya da konuklarımızın kendileri tarafından üstlenilmektedir.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nde ödemeler nasıl oluyor?

Kurumumuza yapılan ödemeler kira gibi aylık bazda yapılabileceği gibi peşin olarak ödeme yapmak da mümkündür.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi personelinde hangi branşlar yer alıyor?

Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nin sahibi Doktor Tülin Öztürk önderliğinde hizmet veren kurumlarımızda; Dahiliye, Nöroloji alanında uzman doktorlar ile Geriatri Uzmanı, Geriatri Teknikeri,Uzman Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Hemşire ve Hasta Bakım Elemanları hizmet vermektedir.

 • Kısa süreli konaklama imkanı var mı?

Buket Yaşlı Bakım Merkezi olarak verdiğimiz hizmetler arasında Otel Hizmeti de yer almaktadır. Yakınlarınız için günlük, haftalık ya da daha uzun dönemli olarak hizmet ve destek vermek için buradayız.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nde kişiye özel yemek çıkıyor mu?

Konuklarımızın sağlık verileri, kilo durumları ve hareket kabiliyetleri dikkate alınarak, doktorun ihtiyaç görmesi durumunda özel yemek listesi hazırlanmaktadır. Misafirlerimizin beslenme düzeni bu listeye göre takip edilmekle birlikte, süresi yine doktor kontrollerine göre belirlenmektedir.  

 • Kuruma kabul şartları nelerdir?

Kurumlarımızda konaklamak için sadece nüfus kağıdı ile gelmeniz yeterlidir. Yine de kişisel eşyalar, giyim eşyaları ile odayı kişiselleştirmeye yardımcı olacak fotoğraf ve çiçek türünde eşyaların getirilmesini tavsiye ediyoruz.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’ne kabul koşulu var mıdır?

Bağlı olduğumuz Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği doğrultusunda misafirlerimizi kabul etmeden önce, bulaşıcı hastalığı olmadığına dair rapor talep etmekteyiz.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nde konaklamak için yaş sınırlaması var mı?

Kurumlarımızda yalnızca 55 yaş altı misafirlerimiz için İl Müdürlüğünden izin alınması gerekmektedir. 55 yaş üstü misafirlerimiz için direkt yatış yapmak mümkündür.

 • Palyatif bakım hizmeti var mı?   

Uzman kadrosu ve deneyimli ekibi ile Buket Yaşlı Bakım Merkkezi, hastalarımızın yaşam kalitesini arttıracak palyatif bakım hizmetlerini de sunmaktadır.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nde sürekli doktor var mı?

Tüm kurumlarımızda 7/24 prensibiyle çalışan, sürekli ulaşılabilir doktorlarımız bulunmaktadır.

 • Bakım Merkezi’nde kalan konuklarımız dışarı gezmeye çıkabilir mi? Yatılı olarak başka yerde konaklayabilir mi?

Tek başına hareket edebilen ve dışarı çıkmasına engel bir rahatsızlığı olmayan misafirlerimiz yönetimimizi haberdar etmek koşuluyla tek başına ya da yakınıyla dışarı çıkabilir, yatılı konaklama yapabilir. Konuklarımızın özgürlük hissini ve tek başına karar verme yetisini kaybetmediklerini görmeleri bizim için çok değerlidir.

Kurum olarak özen gösterdiğimiz bu gezilerin günlük ya da dönemlik olmasından öte sağlık durum takiplerinin kesintisiz olarak devamın sağlanmasıdır Bu nedenle kurum dışında olsalar dahi ilaç takipleri ve durumları düzenli olarak kontrol edilir.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nin şubelerinde sigara içilebilir mi?

Bakım Merkezlerimiz’de belirlenen alanlar ve bahçe dışında sigara kullanımına izin verilmemektedir.

 • Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nin odalarında hangi eşyalar bulunuyor? Dışarıdan eşya getirmek mümkün mü?

Verdiğimiz hizmette konuğumuzun sağlık durumu belirleyici oluyor. İhtiyaca göre, tek kişilik ya da hastane tipi yatak tercih ediliyor. Misafirlerimizin konaklama süresince sağlık durumunda değişim görülürse, ihtiyacı doğrultusunda düzenleme yapmaya devam ediyoruz.

Tüm odalarımızda standart olarak; tek kişilik yatak, komidin, kıyafet dolabı, koltuk, masa ve sandalye, televizyon, buzdolabı, telefon, hemşire çağrı sistemi bulunmaktadır. Havlu, çarşaf gibi tüm tekstil ürünleri Bakım Merkezi’miz tarafından karşılanmaktadır. “Ev hissinin” konuklarımız için ne kadar değerli olduğunu biliyor, bu nedenle de kendi eşyalarını getirmeleri konusunda O’nları teşvik ediyoruz. Bu şekilde adaptasyon süreçlerinin daha kısa ve daha olumlu geçtiğini gözlemliyoruz.

Yoğun bakım hizmeti verdiğimiz ya da ameliyat sonrası bakımlarını üstlendiğimiz misafirlerimizin odalarında, sağlık durumları doğrultusunda gerekli tıbbi ve teknik eşyalar bulunmaktadır. 

 • Kurumlarınızda Demans hastalığı ( Bunama) ile ilgili uzman hekim var mı?

Türkiye genelinde sayıları yaklaşık 60’ı bulan Geriatri Uzmanlarından bir tanesi de Buket Yaşlı Bakım Merkezi’nin şubelerinde hizmet vermektedir.